Αντετοκούνμπο: «Ψήφος εμπιστοσύνης» στον κυρίαρχο Γιάννη (video)

17 Ιανουαρίου 2019 · Ώρα δημοσίευσης: 10:56 πμ · Τελευταία τροποποίηση: 10:56 πμ

Στην κορυφή της Ανατολής, του NBA ανέβηκαν οι Μιλγουόκι Μπακς, καθώς ανέβασαν στροφές στο δεύτερο ημίχρονο και νίκησαν 111-101 τους Γκρίζλις, μέσα στο Μέμφις, με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να είναι ο απόλυτος κυρίαρχος του ματς.

Βασιλιάς ο Γιάνναρος

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο ολοκλήρωσε τον αγώνα με 27 πόντους με 10/13 δίποντα, 0/1 τρίποντο, 7/8 βολές, 11 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 1 κλέψιμο και 2 κοψίματα σε 22 λεπτά συμμετοχής, κάνοντας επίδειξη δύναμης.

ΜΕΜΦΙΣ ΓΚΡΙΖΛΙΣ: Τζάκσον 7, Χόλιντεϊ 5, Γκασόολ 14, Κόνλεϊ 14, Τεμπλ 2, Γκριν 14, Κάσπι 17, Νοά 4, Μακ 11, Κάρτερ 8, Γουατάναμπε 1

ΜΙΛΓΟΥΟΚΙ ΜΠΑΚΣ: Αντετοκούνμπο 27, Μίντλετον 11, Λόπεζ 9, Μπλέντσο 16, Μπρόγκντον 9, Γουίλσον 13, Ιλιάσοβα, Χιλ 9, Μπράουν 11, Κόνατον 3