Ηρωικός βαθμός για την Κέρκυρα, 1-1 μέσα στη Λαμία

18 Νοεμβρίου 2017 · Ώρα δημοσίευσης: 12:00 πμ · Τελευταία τροποποίηση: 1:12 πμ

Η Κέρκυρα αγωνίστηκε με 9 παίκτες για 45 λεπτά, ωστόσο καταβάλλοντας ηρωική προσπάθεια και με κατάθεση ψυχής πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας μετά το 1-1 κόντρα στην Λαμία. Η Κέρκυρα άνοιξε το σκορ μόλις στο 6′ όταν η «γλυκιά» σέντρα του Σοϊλέδη με το δεξί αξιοποιήθηκε από τον Παμλίδη που με κεφαλιά σημείωσε το 0-1. Στο 45′ μετά από προσπάθεια του Πίτι ο διαιτητής υπέδειξε πέναλτι σε χέρι του Σοϊλέδη, αποβάλλοντας με δεύτερη κίτρινη κάρτα τον αριστερό μπακ των Φαιάκων. Η εκτέλεση από τον Πίτι ήταν εύστοχη και το 1-1 γεγονός. Παρά τον επιθετικό μονόλογο της Λαμίας στην επανάληψη, η Κέρκυρα «κράτησε» και το 1-1 ήταν το τελικό σκορ. Συνθέσεις: Λαμία (Τεννές): Παπαδόπουλος, Ασίγκμπα, Παντελιάδης, Αναστασιάδης (7′ Κουκόλης, 51′ Τσούκαλος), Κουτρομάνος, Βασιλαντωνόπουλος, Όμο, Μπλάζιτς, Ακόστα (65′ Ντακόλ), Πίτι, Βάντερσον Κέρκυρα (Βοσνιάδης): Γιαννακόπουλος, Σοϊλέδης, Γκομές, Παμλίδης, Κόντος (46′ Αρτυματάς), Σιόντης, Ιωάννου, Μπαλάφας, Επστάιν (75′ Νούνες), Ντιόγκο (55′ Σπίνουλας), Γρομητσάρης