Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ 1-1: Μοιράστηκαν γκολ και ημίχρονα οι πρωτοπόροι (video)

1 Δεκεμβρίου 2019 · Ώρα δημοσίευσης: 9:38 μμ · Τελευταία τροποποίηση: 9:45 μμ

Αήττητοι και πρωτοπόροι παρέμεινα Ολυμπιακός και ΠΑΟΚ μετά το ισόπαλο 1-1 στο «Γ. Καραϊσκάκης» για την 12 αγωνιστικής της Super League.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 29′ με τον Ιγκνασον, αλλά στο 66′ ο Βαλμπουενά ισοφάρισε με πέναλτι.

Στο ντέρμπι ο ΠΑΟΚ ήλεγξε το πρώτο ημίχρονο, αλλά ο Ολυμπιακός ήταν ο κυρίαρχος της επανάληψης.

Ανησυχία στο «ερυθρόλευκο» στρατόπεδο, για τον τραυματισμό του Βαλμπουενά που αποχώρησε μετά το γκολ του κλαίγοντας.

Ολυμπιακός: Σα, Τσιμίκας, Παπαδόπουλος, Σεμέδο, Ελαμπντελαουί, Μπουχαλάκης (60′ Καμαρά), Γκιγέρμε, Βαλμπουενά (66′ Γκερέρο), Μασούρας (41′ Σουντανί), Ποντένσε, Ελ Αραμπί

ΠΑΟΚ: Ζίβκοβιτς, Γιαννούλης, Κρέσπο, Ίνγκασον, Μάτος, Μίσιτς, Αουγκούστο, Λημνιός, Ελ Καντουρί (66′ Μαουρίσιο), Μπίσεσβαρ (82′ Πέλκας), Σβιντέρσκι (66′ Άκπομ)

Άρης – Λαμία 1-1: (Χ)αμένη ευκαιρία για τους «κιτρινόμαυρους» (video)

Παναθηναϊκός – Αστέρας Τρίπολης 1-0: Αγχωτικό τρίποντο με Χατζηγιοβάνη (video)

ΟΦΗ – ΑΕΚ 1-0: Εντυπωσιακοί οι Κρητικοί – «Άρρωστη» η Ένωση (video)

Πανιώνιος – Παναιτωλικός 3-0: Ανεβαίνει ο «Ιστορικός» (video)

ΑΕΛ – Βόλος 2-1: Επέστρεψαν στις νίκες οι «βυσσινί» (video)