Παναιτωλικός – Λαμία: Έσωσαν τον βαθμό στο 95′ οι Αγρινιώτες

18 Ιανουαρίου 2020 · Ώρα δημοσίευσης: 10:23 μμ · Τελευταία τροποποίηση: 10:23 μμ

Ισόπαλος 1-1 έληξε ο αγώνας του Παναιτωλικού με τη Λαμία στο Αγρίνιο για την 19η ημέρα της Super League.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 43′ με κεφαλιά του Μπεχαράνο και οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων με πέναλτι του Νιγηριανού Ντάουντα στην πρώτη του εμφάνιση με τη φανέλα του Παναιτωλικού.

Ο Παναιτωλικός ξεκίνησε δυνατά και μόλις στο 2ο λεπτό σουτ του Άλβαρες από το ύψος της μεγάλης περιοχής, βρήκε το οριζόντιο δοκάρι του Θεοδωρόπουλου, ενώ στο 10′ κεφαλιά του ίδιου παίκτη εξουδετέρωσε και πάλι ο τερματοφύλακας της Λαμίας. Στο 12′ απάντησε η Λαμία με σουτ του Σάλιακα που μπλόκαρε ο Κνετ.

Στο 15′ ο Καραμάνος στην προσπάθειά του να απομακρύνει, παραλίγο να σημειώσει αυτογκόλ, ενώ στο 17′ σουτ του Ρόσα η μπάλα η μπάλα έφυγε πάνω από την εστία των φιλοξενούμενων. Οι γηπεδούχοι συνέχισαν να επιτίθενται και στο 18′ ο Θεοδωρόπουλος εξουδετέρωσε σουτ των Άλβαρεζ και Ρόσα.