ΠΑΟΚ – ΟΦΗ 4-0: «Ξύπνησε» στο β’ μέρος και έκανε περίπατο

9 Φεβρουαρίου 2020 · Ώρα δημοσίευσης: 8:40 μμ · Τελευταία τροποποίηση: 8:42 μμ

Την τέταρτη εφετινή του νίκη επί του ΟΦΗ σημείωσε σήμερα στην Τούμπα ο ΠΑΟΚ με 4-0, πετυχαίνοντας μάλιστα όλα τα τέρματά του στην επανάληψη.

Κουραστικό ποδόσφαιρο χωρίς φάσεις είδαν οι φίλαθλοι στο πρώτο ημίχρονο. Ο ΠΑΟΚ σαν γηπεδούχος έχοντας την υποχρέωση να πάρει πρωτοβουλίες δεν μπορούσε να το κάνει, με το χωρίς έμπνευση παιχνίδι του.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι Θεσσαλονικείς «ξύπνησαν» και κατάφεραν να σκοράρουν 4 φορές με τους Ακπομ (50′, 60′) , Λάμπρου (66′) και Αουγκούστο (83′).

Οι συνθέσεις

ΠΑΟΚ: Ζίβκοβιτς, Μάτος, Ίνγκασον, Βαρέλα, Γιαννούλης, Μίσιτς(72΄ Αουγκούστο) Εσίτι (46΄Μαουρίσιο), Λάμπρου, Καντουρί (46΄Λημνιός), Μπίσεσβαρ, Ακπομ.

ΟΦΗ: Σωτηρίου, Γιαννούλης, Βαφέας, Ζοάο, Μπράουν, Νάστος, Στάικος, Σεμέδο, Βαζ (82΄Νοικοκυράκης) , Νέιρα (46΄Νάμπι),Μάνος.

Αστέρας Τρίπολης – Άρης 1-1: Εδραιώνονται στην πεντάδα οι «κιτρινόμαυροι»

Λαμία – ΑΕΛ 0-0: Έμειναν πίσω για την εξάδα

Πανιώνιος – Ξάνθη 0-0: «Χ»αμένοι και οι δύο